Okulary korekcyjne Ray Ban to produkty znane i cenione niemal na całym świecie. Ich popularność wynika z szerokiej gamy modeli dostępnych w sprzedaży, które cechują się różnorodnym kształtem, wielkością, rodzajem wykończenia czy ceną.

Co wyróżnia okulary korekcyjne Ray Ban na tle konkurencji?

Okulary korekcyjne Ray Ban umiejętnie łączą w sobie wysoką jakość, oryginalny styl oraz przystępną cenę. Oczywiście na rynku znajduje się wielu naśladowców, jednak żaden z nich nie jest w stanie dorównać pierwowzorom. Nie chodzi bowiem jedynie o skopiowanie danego wzoru, lecz o jakość jego wykonania czy rodzaj zastosowanego materiału. Poza tym oryginalne produkty posiadają atesty odróżniające je od pozostającej w tyle konkurencji. Warto wspomnieć o tym, że okulary marki Ray Ban wybierali między innymi:

  • Tom Cruise,
  • Michael Jackson,
  • George Michael.

Co decyduje o wysokiej jakości produktów marki Ray Ban?

Na wysoką jakość końcowego produkt wpływa wiele czynników, wśród których wymienić można między innymi surowiec, z którego wykonane są oprawki.

Acetat

Acetat to naturalny materiał, który nie powoduje alergii. Należy podkreślić, że podczas jego produkcji nie są stosowane żadne drażniące środki chemiczne. Surowiec ten cechuje się wyjątkowo gładką i przyjemną w dotyku powierzchnią oraz łatwością dopasowania do kształtu głowy użytkownika. Co istotne, może on występować w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej.

Włókno węglowe

Ten rodzaj materiału jest zwykle wykorzystywany podczas produkcji zauszników okularów. Surowiec ten bowiem cechuje się bardzo dużą trwałością, która jednak nie przekłada się na jego podwyższoną masę.

Stal nierdzewna

Stal nierdzewna to materiał, który stosowany jest do produkcji oprawek okularowych już od wielu lat. W przypadku produktów marki Ray Ban jest one jednak pokryty dodatkową warstwą hipoalergiczną, która zwiększa komfort noszenia oprawek oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia podrażnień.

Tytan

Tytan to bardzo trwały materiał, który jest jednocześnie bardzo lekki. Co ważne, jest on odporny na korozję oraz hipoalergiczny.

Memo Ray i Light Ray

Memo Ray i Light Ray to nowoczesne materiały. Pierwszy z nich stanowi rodzaj stopu niklu i tytanu, który cechuje się trwałością, elastycznością i lekkością produktu. Drugi z nich pozbawiony niklu jest ponadto hipoalergiczny.

Liteforce


Liteforce to tworzywo wykorzystywane w medycynie oraz przemyśle lotniczym. Cechuje się niezwykłą odpornością na negatywny wpływ czynników chemicznych oraz mechanicznych, a przy tym jest bardzo lekki.

Poza wykonaniem z materiałów o unikalnych cechach, oprawki okularowe Ray Ban cechują się również ergonomicznym kształtem gwarantującym dużą wygodę użytkowania.