Osoby zmagające się z wadą wzroku często w okresie letnim muszą wybierać między okularami korekcyjnymi a przeciwsłonecznymi. Duża wada wzroku nie pozwala na swobodny wybór, nierzadko rezygnuje się ze komfortu dobrego widzenia na rzecz ochrony przed promieniami słonecznymi. Tymczasem na rynku dostępne są już takie rozwiązania, które nie wymagają rezygnacji z tych punktów. Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne pozwalają na wygodę działania niezależnie od wielu negatywnych czynników.

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne idealne do letniej aktywności

Nie wszystkie osoby z wadą wzroku lubią korzystać ze szkieł kontaktowych

Nie wszystkie osoby z wadą wzroku lubią korzystać ze szkieł kontaktowych. Szczególnie osobom starszym proponuje się standardowe, klasyczne rozwiązania, jakim z pewnością są okulary przeciwsłoneczne korekcyjne. Dobiera się je w salonie optycznym, procedura zakupu jest podobna jak w przypadku zwykłych okularów korekcyjnych. Najpierw należy udać się do gabinetu okulistycznego, gdzie lekarz dopasowuje odpowiednią moc szkieł, później z taką receptą można pójść do salonu optycznego. Optyk jest w stanie zaproponować wiele rodzajów oprawek. W ofercie jest wiele produktów znanych i lubianych marek, oprawki warto dopasować do kształtu twarzy. Często podzielone są na trzy kategorie, na oprawki męskie, damskie i dziecięce.

Latem warto dbać o wzrok z odpowiednimi okularami

Lato to trudny czas dla oczu, intensywność promieni słonecznych jest tak duża, że trudno sobie wyobrazić przebywanie na świeżym powietrzu bez odpowiednich okularów przeciwsłonecznych. W okresie letnim często uprawia się sport na zewnątrz, popularny jogging czy jazda na rowerze będzie będzie problemem, gdy ochrona oczu będzie kompletna i na dobrym poziomie. Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne powinny dobrze trzymać się na twarzy, żeby tak było koniecznie trzeba je zamówić w odpowiednim salonie optycznym, gdzie można liczyć na poprawki, indywidualne podejście do klienta. Jest to doskonały produkt dla niejednego sportowca z wadą wzroku.

Korekcyjne okulary z odpowiednimi filtrami przeciwsłonecznymi

Dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne dla osób z wadą wzroku można poznać po odpowiednich filtrach UVA i UVB wbudowanych w szkła korekcyjne

Dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne dla osób z wadą wzroku można poznać po odpowiednich filtrach UVA i UVB wbudowanych w szkła korekcyjne (więcej). Podobnego produktu nie można kupić w innych sklepach, odpowiednim miejscem do ich zakupu jest zawsze tylko salon optyczny czy to stacjonarny, czy internetowy. Ilość okularów z takimi dodatkowymi funkcjami jest z roku na rok coraz większa, nie trzeba się martwić, że nie znajdzie się w sklepie oprawek dobrze dopasowanych, pomocnych w codziennej aktywności letniej.