Należy mieć świadomość, że według jednej z zasad odpowiednio dobrane oprawki powinny stanowić kształtem kontrast dla naturalnych rysów twarzy. Osobom z prostokątną lub kwadratową twarzą rekomendowane jest zatem postawić na delikatne, okrągłe oprawki. Jakie kwestie warto uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie? Godny uwagi jest fakt, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się oprawki Marc Jacobs (które kupisz tutaj: https://eyewear24.net/pol_m_Okulary-Korekcyjne_Damskie_Marc-Jacobs-647.html).

Jak dobrać produkt do twarzy kwadratowej?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że twarz kwadratowa cechuje się przede wszystkim bardzo mocno zarysowaną szczęką, wyraźnymi policzkami i szerokim czołem. Ponadto jej rysy są wyraziste i ostre.

Należy mieć świadomość, że według jednej z zasad odpowiednio dobrane oprawki powinny stanowić kształtem kontrast dla naturalnych rysów twarzy

Zdecydowanie najlepszą możliwą opcją będzie w takim przypadku postawienie na oprawy lekko zaokrąglone. Można będzie w ten prosty sposób złagodzić kanciaste rysy twarzy. Należy pamiętać, aby oprawy były zaokrąglone u dołu. Z kolei ich górna linia powinna układać się na linii brwi. Dzięki temu użytkownik będzie mógł optycznie wydłużyć linię szczęki.

Jak wybrać oprawki w przypadku posiadania okrągłej twarzy?

Warto wiedzieć, że twarz okrągła charakteryzuje się jednakową szerokością i wysokością. Godny uwagi jest jednak fakt, że w porównaniu do twarzy kwadratowej czoło i szczęka zarysowują się stosunkowo delikatnie.

Osobom posiadającym ten rodzaj twarzy zalecane jest wybranie opraw odrobinę szerszych lub równych od jej obrysu. Użytkownik w ten prosty sposób nie tylko wydłuży, ale również optycznie wyszczupli twarz. Osoby z okrągłą twarzą świetnie będą się prezentowały także w podłużnych oprawach z szerokimi zausznikami. Rekomendowane jest stawianie na oprawy o prostych i kanciastych kształtach.

Warto wiedzieć, że twarz okrągła charakteryzuje się jednakową szerokością i wysokością

Czym powinny sugerować się osoby o owalnej twarzy?

Należy mieć świadomość, że owalna twarz jest zdecydowaną faworytką urody. Cechuje się bowiem idealnymi proporcjami. Warto wiedzieć, że czoło jest szersze w od żuchwy. Omawiany rodzaj twarzy wyróżnia się także delikatnie zaokrągloną linią włosów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że szerokość twarzy jest około 1,5 razy krótsza od jej długości. Można również dostrzec wyraźnie widoczne kości policzkowe.

Osoby z takim rodzajem twarzy są prawdziwymi szczęściarzami. Będzie im bowiem pasowała praktycznie każda oprawa. Nie można jednak zapomnieć, aby oprawy nie były przypadkiem szersze od obrysu twarzy. Można w ten sposób zakłócić naturalne proporcje. Nie warto przed podjęciem ostatecznej decyzji sugerować się tylko ceną. Znacznie lepszym parametrem jest stosunek jakości do ceny.