Mimo że wzrasta popularność soczewek kontaktowych, to wciąż nie brakuje zwolenników tradycyjnych okularów korekcyjnych. Ponadto w ostatnim czasie coraz więcej osób zgłasza się do okulistów z wadami wzroku. Nie da się również ukryć, że okulary to często istotny element naszego wyglądu, dlatego wybór oprawek nigdy nie jest przypadkowy.

Klasyczne lub z najnowszych kolekcji

Oprawki do okularów damskie są również ważnym elementem codziennych stylizacji, dlatego warto zadbać o dopasowane ich do naszych osobistych preferencji. Można przede wszystkim zdecydować się na te najbardziej klasyczne fasony, które pasują praktycznie każdej osobie, lub zdecydować się na takie, które pochodzą z najnowszych kolekcji i zaskakują swoim kształtem lub kolorem. Przy zakupie warto jednak przede wszystkim kierować się swoimi osobistymi potrzebami i odczuciami.

Mimo że wzrasta popularność soczewek kontaktowych, to wciąż nie brakuje zwolenników tradycyjnych okularów korekcyjnych

Oprawki do okularów damskie szyte na miarę

Najważniejszym elementem okularów jest ich kształt, ponadto liczy się także wielkość szkieł. To właśnie na te aspekty warto zwrócić uwagę, gdy próbujemy dopasować je do swojej twarzy. Można kierować się ogólnymi zasadami, które zalecają między innymi bardziej owalne szkła dla kwadratowych twarzy, a bardziej kanciaste dla okrągłych i owalnych, ale i tak najważniejszym czynnikiem jest nasze osobiste odczucie. Wielkość szkieł nie tylko wpływa na wygląd twarzy, ale także na komfort użytkowania. Warto więc przemyśleć dobrze zakup, przymierzyć wiele wariatów i dopiero wtedy zdecydować, które z nich będą dla nas najkorzystniejsze.

Oprawki druciane lub plastikowe


Oprawki do okularów damskie wykonane są również z różnych materiałów. Zależnie od panującej mody oraz osobistych preferencji mogą być one bardziej widoczne lub praktycznie w ogóle. Szczególnie druciane oprawki, np. złote lub srebrne, mogą być bardzo delikatne i subtelne, natomiast te z tworzyw sztucznych dużo bardziej odznaczać się nietypowym kształtem, a także kolorem.

Różnorodność kolorystyczna oprawek do okularów jest ogromna. Tak naprawdę można wybrać oprawki do okularów damskie w każdym preferowanym przez siebie kolorze, a nawet w różnych połączeniach kolorystycznych. Te najbardziej uniwersalne to:

  • czarne,
  • czerwone,
  • granatowe,
  • brązowe.

Jednak wiele osób decyduje się także na znacznie bardziej nietypowe i zwracające uwagę kolory, np. żółty, różowy czy zielony. Interesująco prezentuje się również połączenie dwóch kolorów, np. bieli z czernią. Kolor oprawek nie musi zawsze pasować do naszej oprawy oczu czy włosów – równie dobrze można kierować się swoim charakterem.