To, że kobiety zwracają większą uwagę na wygląd niż mężczyźni, nie jest zaskoczeniem. Oczywiście panowie zrobili duży krok do przodu w kwestii dbałości o swój wizerunek, ale nadal palmę pierwszeństwa dzierżą panie. To one potrafią jak nikt inny poświęcić godziny na poszukiwania idealnych dla siebie ubrań. Wszelkiego rodzaju dodatki do całokształtu nie są dziełem przypadku. Zarówno zegarek jak i okulary muszą komponować się ze stylem ubrania. Ale czy właśnie w kwestii okularów równie istotne jest ich dobranie, co np. butów do sukienki?

Okulary korekcyjne XXL

Okulary damskie korekcyjne mają za zadanie przede wszystkim poprawić komfort widzenia paniom, ale równie ważnym aspektem jest wygląd samych oprawek, które niejednokrotnie potrafią poprawić znacznie wygląd twarzy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się okulary korekcyjne XXL. Kwadratowe oprawy rodem z lat 70. są prawdziwym hitem na rynku polskim. Jak wiemy, coraz więcej rzeczy z przeszłości nabiera nowego blasku. Jest tak również w przypadku okularów, a wersje kwadratowe w dużym rozmiarze wchodzą ponownie do szerokiego obiegu.

Przyjęło się, że duże kwadratowe oprawki idealnie pasują do męskich rysów twarzy. Nic jednak bardziej mylnego. Panie, które lubią wyróżniać się z tłumu, świetnie odnajdą się właśnie w takim stylu oprawek. Śmiało można więc powiedzieć, że okulary w oprawkach kwadratowych będą pasować także do delikatnej kobiecej twarzy.

To, że kobiety zwracają większą uwagę na wygląd niż mężczyźni, nie jest zaskoczeniem

Rodzaje okularów korekcyjnych XXL

Jest kilka rodzajów oprawek okularów korekcyjnych w rozmiarze XXL. Do najpopularniejszych należą między innymi:

  • okulary sześcio- i ośmiokątne,
  • zaokrąglone,
  • zaokrąglone na wzór kocich oczów.

Celem modyfikacji konstrukcji oprawek okularów korekcyjnych damskich jest podkreślenie rysów twarzy i nadanie im zupełnie nowego kształtu.

O ile mężczyźni wolą stonowane kolory oprawek, o tyle kobiety zdecydowanie bardziej preferują kolory żywe i soczyste. Oczywiście panie lubią zestawienie różnych kolorów i w takim przypadku wyraziste kolory świetnie będą komponować się z bielą lub szylkretem oraz różnymi wzorami.

Okulary damskie korekcyjne to nie tylko proteza dla wzroku, ale także wyraźna zmiana wyglądu twarzy oraz dodatek do całości ubioru kobiety. Jak bardzo oprawki do okularów potrafią zmienić kształt twarzy na lepsze świadczy fakt, że wiele kobiet decyduje się na okulary, mimo braku potrzeby ich noszenia. W zależności od rodzaju oprawek mogą świetnie komponować się ze sportowym ubiorem, a zarazem być dodatkiem do eleganckiej marynarki, którą kobieta zamierza założyć w drodze do pracy.