Okuary korekcyjne – niegdyś atrybut intelektualistów bądź znienawidzony element garderoby kujona. Obecnie to część look’u nie tylko pań, lecz także mężczyzn. Bowiem dobrze dobrane okulary korekcyjne potrafią nie tylko ułatwić codzienne funkcjonowanie, lecz także uwydatnić zalety urody. Możesz nimi również zamaskować mankamenty, bądź sprawić, by niektóre części twarzy z których nie jesteś zbyt zadowolony, stały się nieco mniej widoczne.

Kształt okularów a kształt twarzy

Okulary męskie korekcyjne i wybór tego typu artykuły może powodować pewne trudności. Tego typu rzecz powinna być bowiem przede wszystkim wygodna  w codziennym użytkowaniu. Jednak warto pamiętać także o aspekcie wizualnym. Nosząc okulary korekcyjne, powinieneś lubić swe własne odbicie w lustrze w takim właśnie wydaniu. Oprócz odpowiednich soczewek, ich mocy, którymi zajmą się specjaliści w salonie optycznym, bardzo ważną kwestią jest tutaj wybór odpowiedniego kształtu soczewek. 

By odpowiednio je dobrać, warto wiedzieć, że istnieją różne kształty twarzy.

Zaliczają się do nich twarz:

Okulary męskie korekcyjne i wybór tego typu artykuły może powodować pewne trudności.

Do twarzy owalnej pasują niemalże oprawki w każdym kształcie. Kwadratowe i prostokątne dodadzą odpowiednich kształtów nieco bardziej pulchnej twarzy. Warto jednak pamiętać o tym, by oprawki były minimalnie szersze niż twarz, bądź były tej samej szerokości. Twarz okrągła charakteryzuj się mniej więcej tą samą szerokością i długością. Dobrze wyglądać będzie w kanciastych, kwadratowych oprawkach, lub takich, gdzie krawędź zewnętrzna unosi się nieco ku górze. Twarz taka wówczas nieco optycznie się wydłuża. Twarz kwadratowa charakteryzuje się szerokim czołem i stosunkowo mocno zarysowaną szczęką. W tym przypadku najbardziej odpowiedni kształt oprawek to lekko zaokrąglone, najlepiej w dolnej ich części. Twarz trójkątna to taka , gdzie kości policzkowe są dosyć mocno zarysowane, a twarz zwęża się ku dołowi. Tutaj egzamin zdadzą oprawki owalne lub okrągłe.

Oprawki – grube, czy cienkie?

Jeśli chodzi o kolor, także tutaj może pojawić się trudność w wybraniu najlepszego rozwiązania. Jednak  okulary męskie korekcyjne w dzisiejszych czasach są wykonywane w bardzo gamie kolorystycznej. Dobierając okulary na zasadzie kontrastu, kolor oczu się wyostrzy, a look będzie nieco bardziej dramatyczny. Oprawki w barwie zbliżonej do naturalnego koloru Twoich oczu podkreśli ich kolor i głębię.

A co z kolorem oprawek?

Ciemne oprawki, nawet jeśli będą wykonane z delikatnego materiału, dodadzą twej twarzy masywności.  Twarz będzie wydawać się bardziej poważna. Pozwolą takze na zmianę kształtu twarzy. Warto więc zastanowić się nad tym, wybierając tego typu oprawki, by osiągnąć pożądany efekt, bądź uniknąć niepożądanego. Panowie , którzy zastanawiają się jakie okulary męskie korekcyjne będą idealne dla nich, powinni więc rozważyć, czy chcą dodać swej twarzy masywności, powagi, czy może nieco lekkości. Ciekawostką jest fakt, że okulary w ciemnej oprawce mogą dodać powagi i pomóc budować profesjonalny wizerunek.

Oprawki w kolorze jasnym dodają twarzy lekkości i świeżości.  Pomogą dodać blasku i odjąć lat. Może więc panowie będący w nieco dojrzalszym wieku powinni zastanowić się właśnie nad jaśniejszym kolorem oprawek.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Warto na wybór tak ważnego elementu garderoby, jakim są okulary korekcyjne, wybrać się z zaufaną osobą. pomoże ona ocenić, czy z boku wyglądasz w okularach korzystnie, wesprze w doborze koloru, grubości itp. Jeśli jednak nie masz możliwości zebrać z e sobą kogoś do sklepu, możesz wykonać sobie kilka zdjęć samemu, bądź poprosić pracownika sklepu, by wykonał je dla Ciebie. Wówczas możesz przesłać je zaufanej osobie, by oceniła, w których okularach prezentujesz się dobrze. Pamiętaj jednak, że to Ty powinieneś się wczuć w okularach dobrze, wygodnie i komfortowo.