Kupowanie okularów nie dla wszystkich jest prostym i przyjemnym zajęciem. Jeżeli nie lubisz kupować ubrań, dodatków i obuwia, to prawdopodobnie nie będziesz też w stanie szybko znaleźć odpowiadających ci oprawek. Tymczasem męskie okulary korekcyjne mogą pełnić nie tylko funkcję praktyczną, ale też estetyczną. Dobrze dobrane oprawki potrafią dodać twarzy charakteru. A dodatkowo, można je traktować jako element stylizacji, jeżeli zdecydujesz się na zakup więcej niż jednej pary.

Co wziąć pod uwagę wybierając oprawki?

W salonach optycznych oraz sklepach internetowych znajdziesz szeroki wybór oprawek. Zarówno markowych, jak i white label, dostępnych w przeróżnych kształtach i kolorach. Wśród kwestii, które warto uwzględnić wybierając męskie okulary korekcyjne znajdują się m.in.:

  • twój kształt twarzy,
  • styl, w którym się ubierasz na co dzień,
  • stylistyka, którą lubisz,
  • materiał, z którego wykonano oprawki,
  • cena,
  • miejsce zakupu,
  • markę oprawek.

Kiedy już podejmiesz decyzję, jaka stylistyka cię interesuje, przyjrzyj się swojej twarzy

Wybierając okulary, masz dwie możliwości. Możesz samodzielnie odpowiedzieć na powyższe pytania, a następnie zamówić podobające ci się oprawki do przymierzenia w domu. Drugą możliwością jest udanie się do dobrego salonu optycznego, którego pracownicy podpowiedzą ci, w jaki oprawkach będziesz wyglądać dobrze.

Postaw na jakość i sprawdzone marki

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie konkretnych oprawek, upewnij się, że jest to produkt dobrej jakości. W końcu okulary przez większość czasu dotykają twarzy, a co za tym idzie, powinny być wykonane z materiałów przyjaznych skórze. Markowe męskie okulary korekcyjne są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są nie tylko bezpieczne dla skóry, ale też trwałe. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wybrane przez ciebie oprawki wytrzymają długie lata, bez konieczności wymieniania ich na nowe. Możesz więc uznać, ze zakup droższych, markowych oprawek, jest inwestycją. Zwykle bowiem okazuje się, że oprawki od wiodących marek są bardziej opłacalne niż np. kupowane co rok lub co dwa lata okulary white label. Na rynku znajdziesz wiele uznanych marek, wyróżniających się odmienną stylistyką. Dzięki dużej różnorodności, z pewnością uda ci się znaleźć oprawki, które przypadną ci do gustu.

Jaki model oprawek wybrać?

Zastanawiając się nad tym, jakie męskie okulary korekcyjne kupić, zacznij od określenia, jaki charakter mają mieć wybrane przez ciebie oprawki. Czy szukasz czegoś klasycznego? Eleganckiego? A może wolisz bardziej sportowy lub ekstrawagancki look? Jeżeli zaczniesz od określenia, jaki styl oprawek cię interesuje, dużo łatwiej będzie ci przeprowadzić selekcję na stronie internetowej lub w salonie optycznym.

Kiedy już podejmiesz decyzję, jaka stylistyka cię interesuje, przyjrzyj się swojej twarzy. Oprawki nie powinny jej przytłaczać. Dlatego też, jeżeli masz szczupłą twarz, zrezygnują z dużych, grubych oprawek. I odwrotnie, jeżeli posiadasz wyraziste rysy twarzy, zbyt delikatne oprawki mogą „zniknąć” i wyglądać niekorzystnie. Oprócz kształtu oprawek, ważny jest również ich kolor oraz wzór. Choć czarny jest najbardziej uniwersalnym kolorem, to czasami może być zbyt ciężki. Dlatego też, jeżeli szukasz oprawek o uniwersalnym charakterze, ale nie jesteś przekonany do czerni, przymierz również oprawki szare, grafitowe, granatowe i brązowe. Jest spora szansa, że te barwy przypadną ci do gustu i będziesz w nich dobrze wyglądać. Lubisz się wyróżniać? W takim razie koniecznie przymierz jakieś wzorzyste oprawki lub też postaw na model w intensywnym kolorze. I pamiętaj – im więcej oprawek przymierzysz, tym większa szansa, że znajdziesz takie, które będą ci odpowiadać w stu procentach!