W obecnych czasach zarówno okulary przeciwsłoneczne, jak i okulary korekcyjne to świetny sposób na stworzenie ciekawej stylizacji. Wiele osób zastanawia się, jak wybrać tę jedyną parę, która będzie idealna. Obecnie wybór oprawek jest bardzo duży. Z tego powodu nierzadko warto odwołać się do mądrości stylistów, a także stylistek. W przypadku gdy zastanawiamy się nad tym, jak dobrać okulary do kształtu twarzy oraz na jakie oprawki EyeWear24 postawić, warto dowiedzieć się więcej o sklepach z okularami w Polsce.

Okulary oprawki – jakie wybrać?

W obecnych czasach zarówno okulary przeciwsłoneczne, jak i okulary korekcyjne to świetny sposób na stworzenie ciekawej stylizacjiWarto dowiedzieć się, jak wyłapać cechy charakterystyczne dla swojego kształtu twarzy. Jeżeli zrobimy to odpowiednio, to łatwiej będzie nam dobrać oprawki. Należy pamiętać, że okulary korekcyjne oraz przeciwsłoneczne to dodatek, który towarzyszyć nam będzie na co dzień. Istotne będzie to, żeby kupić okulary spełniające wszelkie nasze oczekiwania. Powinny one zapewnić idealną jakość widzenia, a także bardzo dobre samopoczucie. W przypadku gdy dostrzegamy u siebie kwadratowy kształt twarzy, najlepiej będzie postawić na zaokrąglone oprawki. Będą one łagodzić rysy kwadratowej twarzy, a ponadto optycznie nadadzą jej okrągłych kształtów. Trzeba też wspomnieć o tym, że kocie oczy, okrągłe bądź owalne oprawki powinny świetnie pasować do takiego rodzaju twarzy. W czasie doboru oprawek trzeba unikać kanciastych ramek, które nie pasują do twarzy kwadratowej.

W jaki sposób dobierać oprawki do twarzy prostokątnej?

Warto zaznaczyć, że twarz prostokątna to kształt pośredni pomiędzy twarzą kwadratową a owalnąWarto zaznaczyć, że twarz prostokątna to kształt pośredni pomiędzy twarzą kwadratową a owalną. Ponadto taka twarz charakteryzuje się nieco podobną szerokością twarzy na każdej jej wysokości. Należy pamiętać, że wskaźnikiem tego kształtu często jest prosta linia włosów, a także stosunkowo wysokie czoło. Jeżeli celem jest dobranie okularów korekcyjnych bądź przeciwsłonecznych do twarzy prostokątnej, najlepiej będzie skupić się na tym, żeby linia kości policzkowych została optycznie poszerzona. Jednocześnie trzeba pamiętać o odwróceniu uwagi od ostrych rysów w dolnej, a także górnej części naszej twarzy. Warto zaznaczyć, że celem będzie tu zbliżenie się do osiągnięcia owalne kształtu twarzy. Niezależnie od tego, jaki mamy typ twarzy, najlepiej kupić okulary od sprawdzonych producentów. Renomowana marka zapewni, że posłużą nam one przez więcej niż jeden sezon. Dobre materiały ciężko ulegają wszelkim uszkodzeniom. Na rynku znajdziemy wiele renomowanych sklepów z okularami przeciwsłonecznymi oraz korekcyjnymi. Należy unikać podróbek, które są wątpliwej jakości.